Betul Gulluk (istanbul) ,   Yasemin göksu gel gönül bu aşkı unut sende ...          |           Bugra (Ankara) ,   Aysel yakuboglu gün geliri istiyorum simarmak güzeldir......          |           Askin (Ist) ,   Merhaba sizi çok seviyorum...Lütfen bana da bir şarkı armaqan edermisnz.opuldunuz...          |           halise güllük ,    orhan samih gullluk istanbulu seninle sevdim iyi yayınlar hayırlı geceler şiir diyarı...          |         
26 Ocak 2020 Pazar   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

68 Kuşağı’nın 5 efsanesinden 5 hayat dersi

 

20.yy’ın rönesans hareketi olarak nitelendirebileceğimiz bu dönemde artık nasıl bir çoşku, isyan ve ilham gelmişse insanlığa, dönüp o zamanın fotoğraflarına bakıyoruz ve gözlerimizde titremeler oluyor, ellerimizi karıncalanmalar basıyor ve zihnimizden derin bir ‘Ah’ sesi geliyor. Savaş sonrası ebeveynlerinin durağanlığını daha fazla kaldıramayan bu insanların bize öğütlerini tekrar hatırlamakta her zaman yarar var.

1- ‘PEŞİNDEN GİDECEK CESARETİN VARSA, BÜTÜN HAYALLER GERÇEK OLABİLİR.’

Hayatını insanlığın eşit yaşaması için devrime adamış bir fikir ve eylem insanı olan Che Guevara’nın sadece 68 Kuşağı üzerinde etkisi olduğunu söylemek büyük hata olur. Kendisi günümüzde de okuyan, araştıran ve sorgulayan herkes için bir ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.

2- ‘BAZI İNSANLAR YAĞMURU HİSSEDER, BAZILARI İSE SADECE ISLANIR.’

Şu sıralar Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görülmesi ile gündemde olsa da kendi jenerasyonu için büyük bir müzisyen ve şair olarak her zaman popüler olan Bob Dylan bizlere yağmurun sesi, kokusu ve ağırlığı olduğunu hatırlatıyor. Şu şemsiyeyi bırakın artık elinizden.

3- ‘DUVARLARI YIK, BÜTÜN ODALARI AYNI ANDA GÖR!’

İsyanın ve dışavurumun beden bulmuş hali olan Morrison, korkunun üzerine gidilmesi gereken bir his olduğunu söyler. Korku insanı yönetilmeye ve müdahaleye açık bir hayata doğru sürükleyen bir alışkanlıktır. Anne ve babasına olan tepkisini en net söyleyen müzisyen olan Morrison’ın 27 yaşında hayatını kaybedene kadar kaç duvar yıkmış olabileceğini düşünün ve akbiliniz cebinizde mi hemen kontrol edin. Ne olur ne olmaz!

 
Tarih       : 21 Nisan 2017
 
 
 

   Tüm Hakları KalbimFM'e Aittir.

| İzinsiz Kopyalanamaz Çogaltılamaz ve Dagıtılamaz |

KalbimFM © 2016  - 2017

                                                                     KalbimFM  Genel Koordinatörü : Elinsu                                                           

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur