Betul Gulluk (istanbul) ,   Yasemin göksu gel gönül bu aşkı unut sende ...          |           Bugra (Ankara) ,   Aysel yakuboglu gün geliri istiyorum simarmak güzeldir......          |           Askin (Ist) ,   Merhaba sizi çok seviyorum...Lütfen bana da bir şarkı armaqan edermisnz.opuldunuz...          |           halise güllük ,    orhan samih gullluk istanbulu seninle sevdim iyi yayınlar hayırlı geceler şiir diyarı...          |           Gamze (Polatli) ,   Gayet güzel bir yayın oldu kolay gelsin canım arkadaşım göksel kardan adam ...          |           duygu cakaralmaz (istanbul) ,   Kuzummmmm zarardan siyah gymeee toz olur şarkısını rica efiyorumm...          |           bestem (ankara) ,   zerrin özer sevmek günahsa eğer yalnız bana yinr bana sadece bana gelsin:)br...          |           Mary (İstanbul) ,   istek Haydar Öztürk Giderim Radyosu açık olanlara gitsin Tskler...          |           ElinSu YuSra (Mersin) ,   Radyokalbim Koordinatörü olarak dinleyenlerimize çok teşekkür ediyorum. Doğru adrestesiniz. Bizden ayrılmayın. Türkiye`nin en iyi Web.Radyosu Kalbimfm. Sizlerle MUTLUYUZ....          |         
19 Kasım 2018 Pazartesi   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Cilt bakımı hakkında herkesin bilmesi gereken 5 şey

 

ildimiz, vücudumuzun en önemli parçalarından bir tanesidir. Eğer ona gerekli özeni ve ilgiyi gösterirsek, uzun yıllar bakımlı ve sağlıklı bir halde kalabilir. Cilt bakımı, yalnızca yüze değil; vücudun tamamına yapıldığında anlam kazanır. Çünkü aslında cildimizin tamamı bizim için aynı derecede öneme sahiptir. Cilt bakımı, yalnızca profesyonel olarak yapılmaz. Kişinin cildi için yaptığı her yararlı davranış, bu tanımlama içerisine girebilir. Bu nedenle cildimize her zaman bakmalı, doğru beslenmeli, ona karşı son derece titiz olmalıyız. Ve cilt bakımı konusunda şu önemli noktaları daima dikkate almalıyız...

 

Cilt koruması

Cilt bakımı konusunda herkesin mutlaka bilmesi gereken ilk şey, cildini nasıl koruyacağıdır. Cildimizin üzerinde doğal ter ve yağdan oluşan koruyucu bir tabaka bulunur. Bu tabakanın amacı, cildi dış etmenlerden korumaktır. Ancak günlük hayatın içinde maruz kalınan kirlilik ve hava koşulları, bu tabakanın cildi korumak konusunda yetersiz kalmasına neden olur. Bu nedenle, yaz ve kış olmak üzere, her mevsimde koruyucu güneş kremi ile cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak gerekir. Ayrıca; yüzünüzü güneşe direkt olarak vermemek, zararlı alışkanlıklardan uzak durmak, kimyasallara karşı maske kullanmak, bol bol su içmek gibi şeyler de cildinizi korumanıza yardımcı olacaktır.

Cilt temizliği

Rüzgâr, hava kirliliği, stres, klimalı ortamlar, deterjanlar... Tüm bunlar cildimize zarar veren ancak yaşamımızın tam ortasında bulunan şeylerdir. Bu nedenle makyaj yapmasanız dahi, gün içinde mutlaka cildinizi temizlemeniz gerekmektedir. Cildinizi temizlerken hırpalamamak içinse süt, jel veya sabun şeklinde üretilmiş kozmetik ürünlerden yararlanabilirsiniz. Elbette cilt tipiniz için en uygun seçimi yapmak şartıyla. Yüzünüzü günün yorgunluğundan ve kirinden temizledikten sonra; yine cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirmeniz gerektiğini de unutmayın.

 

Cildi beslemek

Cildimiz, tüm gün bizimle birlikte yorulur ve biz uyumak üzere yatağımıza yattığımızda, o da bizim gibi dinlenmeye çekilir. Ve gece boyunca hücre yenilenmesi ile kendisini onarmaya çalışır. Bu yüzden özellikle geceleri, temiz bir ciltle uyumak, cilt sağlığımız için son derece önemlidir. Böylesine önemli bir zaman diliminde cildimizi, cilt tipimize uygun gece kremleriyle besleyerek onun kendisini onarmasına biz de yardımcı olabiliriz. Böylece cildimizi sadece temizlemekle kalmayıp bir de beslemiş oluruz.

 

En büyük düşman: Stres

Stres tüm vücudun dengesini bozabileceği gibi, aynı zamanda cilt sağlığımızı da olumsuz yönde etkiler. Çünkü stres, vücudumuzun gıdalardan vitamin ve mineral alma gücünü azaltır; vücudumuzu mikroplara karşı daha savunmasız hale getirir. Bu nedenle cilt sağlığımız için, stresten uzak durmaya çalışmalı; cildimizi sadece dış etmenlerden değil stresten de korumalıyız.

 

Kaliteli ve doğru ürünler kullanmak

Cildimiz, ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri sadece tükettiğimiz gıdalardan almıyor. Cilt bakımı için kullandığımız kozmetik ürünlerden de alıyor. Elbette bu ürünler kaliteli ve cilt tipimize uygun ürünlerse... Aksi takdirde kullandığımız yanlış ürünler, cildimize zarar veriyor ve hatta cilt sağlığımızı dönülmez noktalara getirebiliyor. Bu nedenle cildimize süreceğimiz her ürünün güvenilirliğinden, cilt tipimize uygunluğundan emin olmalı; cildimize karşı her zaman titiz ve özenli davranmalıyız.

 
Tarih       : 18 Ağustos 2017
 
 
 

   Tüm Hakları KalbimFM'e Aittir.

| İzinsiz Kopyalanamaz Çogaltılamaz ve Dagıtılamaz |

KalbimFM © 2016  - 2017

                                                                     KalbimFM  Genel Koordinatörü : Elinsu                                                           

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur